چگونه انگلیسی را بدون حفظ لغات و عبارات، روان و سلیس صحبت کنیم؟

چگونه انگلیسی را بدون حفظ لغات و عبارات، روان و سلیس صحبت کنیم؟

آیا شما از آن دسته آدمهایی هستید که می توانند به خوبی به زبان انگلیسی بنویسند ولی نمی توانند روان صحبت کنند؟ این یک مشکل همه گیر در بین اکثر زبان آموزان است. این مسئله یک چالش خسته کننده است چون شما می دانید که با زبان انگلیسی آشنایی دارید ولی از مکالمه زبان انگلیسی روان و سلیس ناتوان هستید. به یاد داشته باشید که مکالمه ی روان و سلیس دائمی تنها با تمرینات مداوم اتفاق خواهد افتاد. حال می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم که چگونه انگلیسی را بدون حفظ لغات و عبارات، روان و سلیس صحبت کنیم؟

 

در ادامه با زبان دیلی همراه باشید.

 

دلیل اصلی این که شما تا به حال نتوانسته اید مکالمه زبان انگلیسی روان و سلیس داشته باشید این است که هیچ توجهی به ارتقای تسلط بر مکالمه نداشته اید و تمام توجه تان معطوف حفظ کردن لغات بوده است.

 

و اما راه حل چیست؟

راه حل این است که شما تمام ذهنیت خود را صرفاً روی مکالمه قرار دهید.

شما هرگز نمی توانید با همان روشی که نوشتار به زبان انگلیسی را آموخته اید، تسلط بر مکالمه سلیس و روان را نیز کسب کنید.

در اینجا به سه نکته برای رسیدن به تسلط بالا در مکالمه روان زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد:

 

نکته اول: روی گرامر زیاد تمرکز نکنید.

تا به حال شده که همزمان در هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی به این فکر کنید که آیا گرامرتان نیز صحیح است یا خیر؟ آیا در هنگام مکالمه

از اینکه گرامرتان اشتباه باشد نگران یا مضطرب شده اید؟ همه ی زبان آموزان این مشکل را تجربه کرده اند.

بی شک گرامر ، قاعده ی بسیار مهمی در زبان انگلیسی است و به ما کمک می کند تا منظور خود را بهتر و منطقی تر به مخاطب خود منتقل کنیم. اما گرامر ، افراد مبتدی را به خاطر ترس و نگرانی از اشتباهات گرامری در گفتارشان ، از صحبت کردن منع می کند.

در واقع در دنیای یادگیری زبان انگلیسی ، استفاده ی کاربردی مهم ترین نکته است. این مسئله خیلی مهم است که بتوان انگلیسی را با اعتماد به نفس و اطمینان کامل صحبت کرد. هنگامی که بحث تسلط بر مکالمه و روان صحبت کردن به میان بیاید، اهمیت مکالمه به تنهایی از گرامر بسیار بیشتر است. پس اگر می خواهید مکالمه خود را ارتقا ببخشید کمتر به گرامر توجه کنید. فقط حرف خود را به زبان بیاورید!

 

نکته دوم: با شخص دیگری تمرین مکالمه داشته باشید.

کسی را پیدا کنید تا با او تمرین مکالمه داشته باشید. زمانی که در سطوح ابتدایی یادگیری زبان انگلیسی قرار گرفته اید، نیاز به یک معلم دارید تا شما را راهنمایی کند . به این شکل می توانید ۲۰۰ – ۳۰۰ کلمه پایه زبان انگلیسی را می آموزید. بعد از یادگیری اصول ابتدایی زبان انگلیسی ، برای یادگیری مکالمه می بایست یک مسیر کاملا متفاوت از مسیر قبلی را طی کنید. شما می بایست یاد بگیرید که چگونه زبان انگلیسی را روان و سلیس صحبت کنید و این امر زمانی محقق می شود که با شخص دیگری تمرین مکالمه داشته باشید.

 

چرا یادگیری مکالمه با یادگیری خواندن و نوشتن کاملاً فرق می کند؟

در بعضی مواقع شما می خواهید درباره ی موضوعی صحبت کنید ولی نمی توانید کلمه یا عبارت مناسبی برای توصیفش پیدا کنید. بی تردید این یکی از بزرگترین چالش ها در هنگام یادگیری مکالمه زبان انگلیسی است. سعی کنید هرطور که راحت هستید با دیگران ارتباط برقرار کنید. با شخص دیگری تمرین مکالمه کنید که در عین حال که اشتباهاتتان را به شما گوش زد می کند ، مکالمه ای طبیعی جلوه کند.
برای هر شخصی پیشرفت مکالمه بدون فرصت های مکالمه کردن به شکل مداوم و منظم بسیار سخت و دشوار است.

 

نکته سوم: درباره موضوعات جالبی که پیدا می کنید صبحت کنید.

حقیقا یاد گرفتن و حفظ کردن اسامی ، افعال بی قاعده و صفت ها بسیار حوصله سر بر است. اما برخلاف آنها صحبت کردن درباره ی فرهنگ، ورزش ، مسافرت و … مهیج و جالب است. پس چرا با یادگیری به روش سنتی و خسته کننده ، وقت خود را تلف کنیم درحالی که می توان با صحبت کردن درباره موضوعات جالب از یادگیری زبان انگلیسی لذت برد.

اینکه خود را غرق در اطلاعات و موضوعاتی کنید که علاقه ای نسبت به آنها ندارید، یک فرايند دشوار و خسته کننده است. پس چرا این همه مطالب حوصله سر بر را جذب کنیم؟ مکالمه زبان را با موضوعاتی که برایتان لذت بخش است بی آموزید. اگر از طرفداران بسکتبال هستید، بازی های NBA را تماشا کنید. اگر علاقه مند به تماشای فیلم هستید، Netflix می تواند معدن طلایی از فیلمهای مختلف برای شما باشد. به همین ترتیب شما زبان انگلیسی را به بخشی از زندگی خود تبدیل کرده اید. به صورت طبیعی و بدون هیچ گونه اجبار ، زبان را می آموزید. خیلی راحت کلمات و عبارات را به ذهن می سپارید. استفاده ی مداوم و ممتد از لغات و عبارت انگلیسی به شما اعتماد به نفس می دهد. این تنها راه حل منطقی برای مکالمه روان و سلیس زبان آموزان تازه کار است.

 

اشتراک گذاری:
مطالب زیر را حتما بخوانید

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید